Veřejné kluziště v Plzni na Slovanech si lze pronajmout

První zimní veřejné kluziště se slavnostně otevře již 24. listopadu v oblíbeném areálu Škoda sport park na Slovanech. Veřejnost může ledovou plochu vyzkoušet hned o den později. Kluziště chystá celou řadu akcí pro děti i dospělé. Celou plochu kluziště je také možné si zarezervovat.

„Srdečně zvu všechny milovníky bruslení, aby si přišli užít tuto naši novou aktivitu pod širým nebem, která v Plzni dosud chyběla. Posledních několik let totiž počasí zimním radovánkám ve městě příliš nepřálo a rybníky nezamrzly tak, aby bylo bruslení na nich bezpečné,“ uvádí starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Ve zkušebním režimu se kluziště otevře od 25. listopadu, v plném provozu pak bude od 1. prosince. Vstupné vyjde bruslící jen na 50 korun, děti do 120 cm mohou na led zdarma. „Zájemci si zde budou moci zapůjčit brusle a hrazdičky pro nejmenší sportovce. Brusle si tu můžete nechat také nabrousit a k dispozici bude zde i stánek s občerstvením,“ jmenuje nabídku služeb starosta.

Celou plochu kluziště o velikosti 30x20 m je možné si zarezervovat. Pro rezervaci a platbu lze využít od 18. listopadu rezervační systém na Isportsystem, případně se domluvit osobně v pokladně kluziště.  K pronájmu je možné využít jen stanovenou dobu, která je vyhrazena pro komerční účely, ta je každý den od pondělí do neděle mezi 8. a  9. a  19. a 21. hodinou.  Rezervace celého kluziště stojí tisíc korun za hodinu. „Veřejnost se ale může těšit i na akce, které zde chystáme. Například 5. prosince se na ledové ploše vyrojí Čerti na ledě. A hned dvakrát si návštěvníci užijí Adventní překvapení na ledě se Sněhoskřítky, a to 3. a 17. prosince,“ zve místostarostka Eva Trůková.

Projekt zimního kluziště je realizován za finančního přispění Magistrátu města Plzně.